Коли прийомні дні судді?
4. Робочий час та час відпочинку
4.1. Для суддів, працівників суду, адміністратора суду встановлюються 40-годинний п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота та неділя) та наступна тривалість робочого дня:
│Початок робочого дня │9.00 │
│Перерва на обід │13.00 - 13.45 │
│Закінчення робочого дня │18.00 │
│ │передсвяткові дні – 17.00 │
Уточнюється розробки правил внутрішнього розпорядку для конкретного суду.
Прийом громадян працівниками апарату суду ведеться протягом робочого часу, суддями – відповідно до графіка, затвердженого головою суду.
Голова суду має право переносити час початку (закінчення) робочого дня окремим суддям та працівникам суду за погодженням з ними.
Судді та працівники суду можуть бути залучені до роботи понад встановлену тривалість робочого часу в порядку та на умовах, передбачених законодавством, або ж з метою завершення розгляду справи, якщо її розгляд розпочався протягом робочого дня.
На суддів та працівників суду ведеться табель обліку робочого часу.
4.2. Черговість надання щорічних відпусток суддям та працівникам суду встановлюється головою суду з урахуванням необхідності забезпечення безперебійної роботи суду та сприятливих умов для відпочинку його працівників. За бажанням судді чи працівника суду чергова відпустка може надаватися вроздріб, при цьому тривалість однієї частини не може бути меншою ніж 14 календарних днів. Графіки відпусток складаються на кожен календарний рік не пізніше ніж за два тижні до настання календарного року та доводяться до відома всіх суддів та працівників суду.Про час початку відпустки суддя або працівник суду сповіщаються не пізніш як за два тижні до його початку.
4.3. Забороняється у робочий час:
- відволікати суддів та працівників суду для виконання доручень та проведення заходів, не пов'язаних безпосередньо з їхньою службовою діяльністю;
- скликати збори, засідання та наради з питань, не пов'язаних із реалізацією повноважень суду, крім випадків, встановлених федеральними законами.
Чи можна до суду потрапити до судді?
Доброго дня! Кожен суд має свої внутрішні правила та приймальні години. Як ви розумієте до суддів звертаються переважно з питаннями у справах, але не тільки. Ця інформація зазвичай представлена на сайті у вільному доступі, хоча зараз не такий простий час для взаємодії безпосередньо з правосуддям. Яким би не був процес (цивільний, арбітражний, кримінальний чи інший) таке право є. З огляду на ст. ДК РФ діє принцип рівності, який також стосується і громадських інтересів громадян. Проконсультуйтеся зі спеціалістом з цього питання.
Здрастуйте, Аліна!
Ні, ні до суду, ні після потрапити на прийом до судді Ви не зможете. Правосуддя є окремою гілкою влади, незалежної від інших. Подібні зустрічі можуть розцінюватися, як спроба вплинути на результат справи, що суперечить принципам правосуддя.
Потрапити на прийом можна лише до працівників апарату суду, на яких наказом голови суду покладено та відповідно закріплено в їх посадових регламентах обов'язки щодо прийому громадян. У разі потреби наказом голови суду затверджується графік ведення прийому громадян уповноваженими працівниками апарату суду.
Функції прийому громадян можуть бути покладені головою суду на федеральних державних цивільних службовців, які заміщають посади, що не входять до складу структурних підрозділів апарату суду, як правило, це помічник голови суду, помічник судді і т.д.
Якщо у Вас є сумніви щодо об'єктивності судді чи наявності його особистої зацікавленості у розгляді справи, то можете подати клопотання про звільнення судді. Якщо його задовольнять, то суддю замінять іншим.
Ні, на жаль особистий прийом громадян, на якому Ви могли б висловити свої побажання та претензії щодо конкретної справи, суддями не ведеться. На підставі ФКЗ від 07.02.2011 №1-ФКЗ "Про суди загальної юрисдикції в Російській Федерації" всю взаємодію з питань подання громадянами документів до суду, оскарження актів судів покладено на апарат суду - відділ діловодства (канцелярію).
Федеральний конституційний закон від 07.02.2011 N 1-ФКЗ (ред. Від 08.12.2020) "Про суди загальної юрисдикції в Російській Федерації"
Стаття 39. Функції апарату суду загальної юрисдикції
1. Апарат суду загальної юрисдикції:
Ви не зможете потрапити на прийом до судді. Судді не консультують громадян. У судах є Положення про порядок розгляду звернень громадян, ви можете знайти його на сайті суду.
Наказ Судового департаменту при Верховному Суді РФ від 20.11.2019 N 263 "Про затвердження Приблизного положення про приймальню федерального суду загальної юрисдикції та Типового регламенту організації діяльності приймальні федерального суду загальної юрисдикції"
2. Організація прийому
2.1.Прийом громадян (фізичних осіб), представників юридичних осіб, організацій, громадських об'єднань, органів державної влади та органів місцевого самоврядування (далі - прийом громадян) провадиться в день їх звернення федеральними державними цивільними службовцями апарату суду, у спеціально відведеному приміщенні, оснащеному необхідним майном, нормативними, довідковими та іншими матеріалами, засобами зв'язку.
2.2. Прийом громадян ведеться щодня протягом робочого часу суду, встановленого затвердженими головою суду Правилами внутрішнього розпорядку суду, без попереднього запису у порядку черговості, за винятком окремих категорій громадян, які мають відповідно до законодавства право на позачерговий прийом.
При прийомі громадянин пред'являє документ, що засвідчує особу, доручення вчинення відповідної дії (для представника заявника) чи ордер адвоката.
Здрастуйте, Шановна Аліна, судді прийом не ведуть, тим більше ніколи не зустрічається зі сторонами процесу, який веде цей суддя. Усі питання потрібно вирішувати у судовому засіданні, пояснення зробіть письмово та долучіть до матеріалів справи. Успіхів Вам на процесі.
Чи можна до суду потрапити до судді?
Ви можете потрапити на особистий прийом до судді. Інше питання, що він чи вона не будуть з Вами обговорювати майбутній судовий розгляд. Саме для цього й існують судові засідання, щоб на них могли висловитись дві сторони, заслухавши які суддя винесе судове рішення. Якщо Ви з ним не згодні, у Вас є право на оскарження до вищої судової інстанції.
ЦПК РФ Стаття 199. Упорядкування рішення суду
1.Рішення суду приймається негайно після розгляду справи. Резолютивну частину рішення суд має оголосити у тому самому судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи. Оголошена резолютивна частина рішення суду має бути підписана всіма суддями та долучена до справи. При виконанні резолютивної частини рішення у формі електронного документа додатково виконується екземпляр цієї резолютивної частини рішення на паперовому носії, який також долучається до справи.
ЦПК РФ Стаття 320. Право апеляційного оскарження
1. Рішення суду першої інстанції, які не набули законної сили, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку відповідно до правил, передбачених цим розділом.
2. Право апеляційного оскарження рішення суду належить сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі. Право принесення апеляційного подання належить прокурору, який бере участь у справі.
Так, наразі за законами "Про статус суддів" та іншими судді не займаються прийомом громадян з їхніх питань. Але потрапити на прийом можна, якщо питання стосується безпосередньо судді чи без звернення до судді вирішити неможливо. Якщо сам суддя не прийме Вас, зверніться до голови суду.
Аліна із суддею поспілкувати швидше за все не вийде. Якщо у вас є вороси в рамках справи, що розглядається судом, якісь вчення, то спробуйте поспілкуватися з помічником судді.
ПОГОДЖЕНО
Постановою Президії
Ради суддів Російської Федерації
від 3 жовтня 2019 р. N 773
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
наказом Судового департаменту
при Верховному Суді
Російської Федерації
від 20 листопада 2019 р. N 263
Типовий регламент
організації діяльності приймальної федерального суду загальної юрисдикції
2.1.Прийом громадян (фізичних осіб), представників юридичних осіб, організацій, громадських об'єднань, органів державної влади та органів місцевого самоврядування (далі - прийом громадян) провадиться в день їх звернення федеральними державними цивільними службовцями апарату суду, у спеціально відведеному приміщенні, оснащеному необхідним майном, нормативними, довідковими та іншими матеріалами, засобами зв'язку.
2.2. Прийом громадян ведеться щоденно протягом робочого часу суду, встановленого затвердженими головою суду Правилами внутрішнього розпорядку суду, без попереднього запису у порядку черговості, за винятком окремих категорій громадян, які мають відповідно до законодавства право на позачерговий прийом.
При прийомі громадянин пред'являє документ, що засвідчує особу, доручення вчинення відповідної дії (для представника заявника) чи ордер адвоката.
2.3. За наявності технічної можливості на користь захисту прав громадян ведення прийому може супроводжуватися аудіо- та відеозаписом, про що громадяни обов'язково повідомляються до початку прийому.
2.4. Під час прийому громадян, а також при їх зверненні по телефону громадянам можуть надаватися усні роз'яснення про підвідомчість розгляду питань, що їх цікавлять, порядок звернення, компетенції суду, порядок отримання інформації про підсумки розгляду заяв, скарг, інших звернень.
2.5. Усні відповіді та роз'яснення на усні звернення громадян даються, як правило, у день звернення.Якщо дати усну відповідь (роз'яснення) у день звернення не є можливим або громадянин наполягає на наданні письмової відповіді, йому надається усне роз'яснення про термін та порядок отримання відповіді.
Для отримання письмової відповіді за підсумками прийому громадянину пропонується письмово викласти зміст свого питання (пропозиції, скарги).
2.6. Працівники Приймального суду зобов'язані сприяти громадянам у правильному зазначенні у письмовому зверненні назви посади, прізвища, імені, по батькові адресата, назви суду.
2.7. Усі матеріали, отримані від громадянина під час прийому, реєструються відповідно до інструкції з судового провадження.
2.8. Працівники приймальної суду несуть безпосередню відповідальність за належне ведення прийому.
У разі виникнення з причин, пов'язаних з організацією роботи в суді, проблемних ситуацій, що перешкоджають поданню особі, яка звернулася до суду, інформації, що запитується, видачі документів, що подаються, прийняттю документів, що подаються, працівники Приймальної суду зобов'язані вжити максимально можливих заходів для вирішення ситуації по суті, у тому числі звернутися до працівників інших структурних підрозділів суду, голови (заступника голови) суду.
2.9. Вирішення будь-яких спірних ситуацій, що виникають у процесі взаємодії Приймального суду з іншими структурними підрозділами суду, провадиться через начальника відповідного відділу. Працівники Приймального суду зобов'язані інформувати начальника відділу про всі проблемні ситуації, що виникають у процесі роботи Приймального суду.
2.10.У випадках, коли вирішення питання, з яким громадянин звертається до суду, не входить до компетенції цього суду, працівники Приймальної суду роз'яснюють, до якого суду слід звернутися з подібним питанням, або повідомляють, що це питання не належить до компетенції судів.
2.11. Працівники приймальної не мають права надавати таку інформацію:
про номери телефонів керівництва та суддів цього суду, а також інших судів;
інформацію, що становить державну, службову, комерційну таємницю та іншу таємницю, що охороняється законом, а також інші, які не підлягають поширенню відомості, що стали відомі ним у зв'язку з виконанням посадових обов'язків.
2.12. Працівники Приймального суду не мають права надавати юридичну допомогу особам, які звернулися до суду, за винятком надання інформації з питань оформлення заяв, скарг, звернень, що подаються до суду, порядку їх подання, порядку отримання відповіді або документів, що запитуються.
2.13. При прийомі звернень громадян не допускається покладання громадян не передбачених законом обов'язків або обмеження можливості реалізації їх прав, зокрема не допускаються вимоги:
подання документів, що не передбачені законодавством, що надає громадянину право, на реалізацію якого направлена заява (скарга, звернення);
виконання громадянином обов'язків, які пов'язані із заявою (скаргою, зверненням), якщо це передбачено федеральним законом;
реалізації громадянином свого права лише за умови реалізації інших пов'язаних із нею прав, якщо це передбачено федеральним законом;
сплати зборів, сплати послуг, не передбачених законодавством;
зняття копій із документів, якщо це не передбачено законодавством;
обов'язкового укладання договорів, пов'язаних із розглядом заяви (скарги, звернення), якщо відповідно до цивільного законодавства Російської Федерації подібні договори укладаються в добровільному порядку;
обов'язкового використання громадянином під час подання заяв бланків та інших типових форм, що видаються судом, якщо це не передбачено законодавством;
вчинення громадянином інших дій, які не передбачені законодавством.
Для яких питань існують прийомні години у світових суддів?
Скажіть, будь ласка, для яких питань існують прийомні години у світових суддів? Чи можливо показати їм документи для шлюборозлучного процесу та позов, щоб суддя подивився чи немає зауважень?
Доброго дня! Прийомний годинник існує для того, щоб кожен охочий міг подати позовну заяву або донести до раніше поданої заяви документи особисто, щоб суддя їх оцінив на місці. Юридичні консультації судді не проводять, але мають право звернути на зауваження Вашу увагу.
Колишні чоловік(Алекс) та дружина(Олена) живуть разом, бо чоловік не може виписати дружину т.к. вже три роки триває судовий розгляд. Олена подала позов на стягнення аліментів на її користь з Алекса та визначення місця проживання дітей з нею у спадковому житлі що належить цілій частині Алексу. Алекс протягом 3х років приносить до суду чеки на навчання, медичні послуги на утримання двох неповнолітніх дітей. Усі чеки безготівково, де видно платника. Таких доказів у сумі порядку 1млн. руб. Олена нік не підтверджує її витрати на дітей, зп маленька, вистачає на таксі щоб їздити на роботу. На роботу їй порадила влаштуватися її представниця у суді. У суді Олена (позивач ніколи за три роки не була). У м.д.є протокол обстеження житла Алекса (відповідач) у якому проживають діти. Олена не має власного житла. Олена в цьому ж позові просить визнати житло Алекса спільно нажитим, але воно перейшло у спадок Алексу за рік до розлучення і жодних покращень за рахунок спільно нажитих коштів не проводилося. Після 2.5 років судової тяганини. Алекс звертається до мирового судді для винесення судового наказу про стягнення аліментів із Олени. Олена його скасовує. І через представника в засіданні звертається до цього ж федеральної судді, яка розглядає її справу з клопотанням про винесення наказу про стягнення аліментів з Алекса з мотивом, що він не виконує батьківських зобов'язань щодо утримання дітей. Алекс заперечує та надає ще порцію чеків цьому ж засіданні. Суддя не приймає її клопотання, але позивач обіцяє повторити його наступному засіданні. Та позивач може скільки завгодно заявляти своє клопотання, чи має суддя правомочність прийняти її клопотання та зобов'язати платити мені аліменти? Сама позивачка не виконує батьківських обов'язків, відмовилася платити аліменти, є ухвала мирового судді. Олена може направити заяву про отримання наказу на стягнення аліментів світовому судді, їй нічого не заважає. Алекс може його скасувати. Як наявність визначення про скасування наказу можна використовувати, щоб Алексу не приліпили аліменти? (Діти і БЖ живуть під його дахом, БЖ не платить за ЖКХ, за проживання і т.п.) Алекс тепер має право змінити позовні вимоги і додати стягнення аліментів, т.к. просить у них визначити з ним дітей. Алекс переживає, що його обдурять з усіх боків. Прийде й аліменти платити і все інше витрачатися у колишньому режимі т.к.бж може накатати заяву в поліцію з будь-якої надуманої причини, одна вже була. Хоч зі свого будинку йди. У додатку витримка та протоколу СЗ. Як захистити себе від передчасних аліментів, допоки суд не розгляне справу і вона не набуде чинності?
Світовий суд визнав винним за ст.1 12.26 КОАП (на засіданні я не був присутній, побачив інформацію на сайті суду). Сьогодні надійшло повідомлення отримати рішення суду поштою. Які терміни в отриманні рішення та які строки на подання апеляції на рішення мирового суду?
Доброго дня. Заарештували банківську картку. У додатку банку є документ від мирового судді стягнути суму. Документ від травня цього року. Ніде на сайті Федеральної служби судових приставів жодної інформації про заборгованість немає. Також заборгованість не відображається на сайті держпослуг в особистому кабінеті. Я цією банківською картою не користуюся і випадково Зайшов у додаток Подивитися, а там виявилося заборгованості які я навіть і не знав. Хіба так можливо, щоб на сайті судових приставів не було інформації про заборгованість і арешт коштів був здійснений тільки на підставі
Доброго дня! У 2008 році в банку "Російський Стандарт" взяла позику, через обставини не змогла погасити заборгованість. 2019 року банк подав позов на видачу судового наказу. Я його скасувала. Через 5 років банк знову подав позов про стягнення заборгованості. Світові судді порушили справу. Лист від світових суддів отримала 13.09, засідання призначено на 17.09. У зв'язку з цим у мене питання, чи можу я написати заяву термін позовної давності минув чи вже нічого не можна зробити? Заздалегідь дякую.
Здрастуйте. Ми із чоловіком живемо 32 роки. Днями до нас заявилася дівчина, яка стверджує, що вона його дочка, яка народилася до його одруження зі мною.Я знала, що у них був зв'язок, але вийшла заміж за нього лише після того, як ця дівчина (на той момент) особисто мені сказала, що дитина не від неї. І ось днями, як сніг на голову прийшла додому до нас ця дівчина. Чоловік спочатку навіть не зрозумів про що і закінчив розмову. Вона пішла, але тут же надіслала слідом за Ватсапом, що тільки хотіла його побачити. Потім він все ж таки передзвонив їй через кілька днів, щоб з'ясувати: хто вона, звідки і взагалі, що їй треба? Мені він сказав, що зателефонував їй лише у тому, щоб закрити це питання раз і назавжди і щоб вона нас турбувала, т.к. її мати була не особливо перебірлива у зв'язках і він не впевнений, що він батько. Зараз існує запис дзвінків і чи може це бути якимсь доказом їхньої спорідненості? На даний момент він сказав, що не спілкується і знати її не хоче. Я тяжко пережила цю ситуацію. Не розумію, живемо все в одному місті, чому раніше не було бажання побачитися, а через стільки років? (33 роки їй приблизно). І мимоволі постає питання: як мені убезпечити спільно нажите майно, щоб воно дісталося у разі чого тільки нашій дочці. Дякую заздалегідь!