12 найпопулярніших визначних пам'яток в Сент-Бартс
Гламурний Saint Barthélemy, більш відомий як св. Бартс або св. Барт, випромінює спокусливу суміш європейської вишуканості, природної краси та розслабленої гострої чарівності. Пляжі блондинок із піском - головна героїня. Спираючись на горбисті зелені пагорби, вони ваблять із відокремлених бухт або розростаються вздовж дивних прибережних сіл, змушуючи туристів чистими водами та кораловими рифами. Ви не знайдете висотних курортів у цій Карибській красі. Натомість бутік-готелі та приватні вілли виглядають через покривала тропічним листям, роблячи цей просочений сонцем острів природним магнітом для кінозірок та магнатів.
Незважаючи на те, що він був переданий в оренду до Швеції в 1785 протягом 93 років, St. Barts є переважно французькою. Декілька шведських спадків затримуються, включаючи столицю з червоним дахом Густавія, популярний круїзний порт, названий на честь шведського короля Шикарні магазини та галереї виходять на вулиці Густавії, а міські ресторани для гурманів літають у континентальних делікатесах.
Популярні заходи включають кайтсерфінг, каякінг, риболовлю, серфінг і вітрильний спорт, а також можна пірнати і пірнати затонули кораблі та заповнені рибою рифи, багато з яких захищені в морському заповіднику. Острів також просуває насичений календар фестивалів, які святкують усі, від спортивних подій до фільмів та музики.
1 Saline Beach (Anse de Grande Saline)
Saline Beach (Anse de Grande Saline)
Вздовж південного узбережжя острова, усамітнений Saline Beach (також відомий як Grand Saline) є одним із найкрасивіших піщаних та морських пляжів Св.Барта та одним з найкращих пляжів у Карибському басейні. Від стоянки ви піднімаєтеся і піднімаєтеся на пагорб, щоб дістатися цієї захищеної бухти, і як тільки ви вийдете з піщаних дюн, вода манить у відтінках бірюзового, чиркового і кобальтового синього. Розмах білого піску відмінно підходить для прийняття сонячних ванн, але принесіть парасольку, якщо хочете тіні.
Коли вітер піднімається, серфінгісти серфінгу полюбляють хвилі тут. Після ранкового купання на пляжі можна пообідати в одному з двох ресторанів біля автостоянки.
Проживання: Де зупинитись у Санкт-Бартс
2 Густавія
Густавія, червонокрила столиця св. Барта є невеликим портовим містом і найкращим місцем для покупок у Санкт-Барті. Шикарні бутіки, магазини безмитної торгівлі та художні галереї вишиковуються вулицями, заманюючи пасажирів, що висаджуються з численних круїзних суден, які тут називають, а вишукані ресторани пропонують апетитну французьку кухню. Місто обгортається в U-подібній формі навколо гавані, де сільські рибальські човни бовдають поряд із мега яхтами.
Для чудових пейзажів відвідайте руїни Форт-Густав (найважливіший форт протягом шведського періоду) або очолити до вершини 29-метрового пагорба для Shell Beach серед небагатьох кам'яних стін, що залишилися. Форт Карл.
Баффи історії можуть дізнатися про минуле острова на Музей Wall House (Муніципальний музей Св. Барта) або, відвідавши найстаріший будинок у Густавії, Vieux Clocher, Навпаки Англіканська єпископальна церква св. Варфоломія, побудований в 1855, є англійським якорем, позначеним як тип, що використовується британськими військовими кораблями з 1700 по 1825 рік. Цей 10-тонний якір був ненароком взятий у воду Густавії буксиром, що буксирує баржу.
3 Сен-Жан
У самому серці острова крихітне село Сен-Жан є найпопулярнішою туристичною зоною за межами Густавії, з чудовими ресторанами, торговими майданчиками та бутіками. Розкішні вілли виглядають із тропічного листя на схилах пагорбів, а єдиний аеропорт острова знаходиться неподалік. Тут розміщуються лише невеликі літаки і лише вдень. Більшість рейсів, що обслуговують острів, походять від Сент-Мартіна/Св. Маартен.
Пляж Сен-Жан-Бей, чудовий півмісяць білого піску, може похвалитися відмінним плаванням та природним кораловим рифом. Готель розташований поряд з місцевими жителями та одноденними екскурсіями з довколишнього Сен-Мартена. Це ідеальне місце для батьків із дітьми. Декілька центрів водного спорту орендують спорядження для снорклінгу, дошки для серфінгу, віндсерфери та інші пляжні іграшки. Шикарний Ніккі Біч Сен-Барт Ресторан також лежить уздовж цієї ділянки з білими шезлонгами, викладеними вздовж піску. Пляж розділений на дві частини скелі "Едем-Рок-Сент-Бартс", розкішний готель, розташований на мисі з видом на море.
4 Flamands Beach (Anse des Flamands)
Flamands Beach (Anse des Flamands)
Flamands Beach - найширший пляж острова, а також один із його найкрасивіших. Рибалки часто кидають свої сіті тут, і це чудовий пляж для купання, коли море спокійне. Серфінг також може бути добрим, коли умови правильні. Фламанди - один із небагатьох пляжів на Сен-Барті з відтінком, тому вам не потрібно витягувати парасольку тут.
Тут є кілька готелів, серед яких розкішний готель Cheval Blanc St.-Barth Isle de France, один з найексклюзивніших готелів Санкт-Барту.
5 Пляж Гувернеура (Anse du Gouverneur)
Пляж Гувернеура (Anse du Gouverneur)
На південному березі острова Gouverneur Beach - відокремлена крива м'якого білого піску, підкріплена зеленими пагорбами. Цей красивий пляж є улюбленим островом, але, як і раніше, здається недоторканим і приватним, а вода, як правило, спокійна і відмінно підходить для купання. На відміну від деяких інших пляжів, стоянка знаходиться поруч із піском, хоча вона досить маленька. Ті, хто віддає перевагу відтінку, повинні мати пляжну парасольку.
6 Лор'ян
На північному узбережжі, неподалік Сен-Жан, чарівне село Лорьян - це місце першого французького поселення острова. Сьогодні тут можна побачити католицьку церкву 19 століття, кілька магазинів та фантастичний пляж для серфінгу.
Побудований з місцевого каменю, вирізаний за розміром жінками, Церква Лор'ян (Eglise de Lorient) використовує раковини раковини як священні водоймища. Далекий кінець Пляж Лор'ян має хвилі урвища, які є основними серфінговими водами. Решта цього довгого пляжу зазвичай спокійна, тиха та ідеально підходить для купання.
7 Коломб'є-Біч (Анс-де-Коломб'є)
Недоторканий пляж Коломб'є, на кінчику острова, доступний тільки на човні або на півгодини стежкою козла. Ще називається «Пляж Рокфеллера» тому що протягом багатьох років Девід Рокфеллер володів навколишньою властивістю, це популярне місце для пікніків із місцевими жителями. Тут ви не знайдете ніяких зручностей, тому візьміть свою їжу та напої та носите міцні черевики, якщо ви займатиметеся ходою. Вільні причали доступні для любителів пляжів, що прибувають на човні.
8 Corossol
Короссол мартінварсавський / фото змінено
Вздовж західних берегів острова двосхилий рибальське село Короссоль іноді називається «солом'яним селом» через жінок із встановлених острівних сімей, які створюють солом'яні капелюхи та ремесла з пальмового листя. Старші жінки говорять на старому нормандському діалекті і носять традиційний стиль сукні з крохмальними білими сонячними променями, які називають quichenottes (поцілунок мене не).
Однією з головних визначних пам'яток тут є Музей Інтер Океанів з колекцією понад 9000 снарядів. Спокійні води Пляж Короссол є портом заходу для місцевого рибалки.
9 Кайтсерфінг на пляжі Гранд-Кул-де-Сак
Кайтсерфінг на пляжі Гранд-Кул-де-Сак Ed G / Змінено
Неглибока затока та чисті води Гран-Кул-де-Сак ідеально підходять для занять водними видами спорту. Тут збираються кайтсерфери, а в найближчій школі кайтсерфінгу пропонуються уроки для тих, хто потребує кількох порад. Віндсерфінг та каякінг також популярні у лагуні. Після зняття води ви можете відпочити в одному з ресторанів, що оздоблюють вузький пляж.
10 Підводне плавання та дайвінг у заповіднику Сен-Бартелемі
Підводне плавання та дайвінг у заповіднику Сен-Бартелемі
Природний заповідник Сен-Бартелемі є морським заповідником, розділеним на п'ять окремих зон навколо острова, щоб зберегти крихкі морські екосистеми. Багато найкращих дайв-сайтів острова знаходяться в межах заповідника, відзначених білими буями. Водолази та снорклінгери можуть бачити черепах, плямистих орлиних променів та рифових акул, а також безліч різнокольорових різновидів коралів. Kayali є чудовим зануренням на глибину 30 метрів, де можна виявити омари, раковини та великі школи тропічних риб.В районах, що особливо охороняються, заповідника заборонено займатися дайвінгом і всіма видами риболовлі.
Офіційний сайт: http://reservenaturellestbarth.com/ru
11 Форт-Густав
Залишки 18 століття Форт-Густава включають руїни кам'яних валів, годинну частину, частину старої цегляної пекарні, гармати і пороховий будинок. Розпізнаваний червоним і білим маяком, який був побудований на місці в 1961 році, форт є однією з найкращих точок зору для огляду гавані.
12 Фестивалі
Фестивалі tiarescott / фото змінено
St. Barts пропонує упакований календар фестивалів та заходів. З 1996 року, Кінофестиваль св. Барта помістив острів на карту як місце зустрічі для регіональних кінематографістів, щоб подивитися та обговорити їхню роботу. Фестиваль проводиться наприкінці квітня.
У січні, Музичний фестиваль св. Барця включає музикантів вищого рівня з усього світу, і щороку фестиваль зростає за зростанням і значенням. Балет був представлений у 1988 році та джаз у 1989 році. У лютому, Карнавал свята розпочинаються з парадів уздовж вулиць Густавії. Інші популярні фестивалі святкують спортивні заходи, такі як вітрильний спорт та віндсерфінг.
Інші острови Must-See у французьких Вест-Індії
Частиною привабливості Санкт-Бартелемі є його культура та кухня, на яку впливає французька мова. Якщо вас цікавлять інші острови у Французькій Вест-Індії, див. Наші сторінки про Гваделупу та Мартініку. Місцеві жителі говорять французькою та креольською мовами, і обидва острови багаті на природну красу, з пішохідними стежками та мальовничими пляжами.
FAQ - 💬
❓ Де знаходиться Сент-Бартелемі?
👉 Острів Сен-Бартелемі розташований в північної частини Навітряних островів. Знаходиться за 200 км на північ від Гваделупи, поблизу (менше 20 км) від острова Сен-Мартен. Береги острова скелясті (але є й ділянки пляжів), оточені кораловими рифами та дрібними острівцями. Центральна частина острова горбиста (вища точка - 286 м).
❓ Як потрапити на Сент Бартс?
👉 Для того, щоб дістатися до острова Сент Бартс вам доведеться здійснити переліт з Москви до Парижа. Звідки є прямий рейс до Сент-Мартена або до Гваделупи.
Сен-Бартелемі
Сен-Бартелемі - заморське співтовариство Франції, що об'єднує сам острів Сен-Бартелемі, або, як його скорочено називають місцеві жителі, Сен-Барт, і ще кілька дрібних острівців-супутників.
У географічному відношенні Сен-Бартелемі знаходиться на стику Карибської затоки та Атлантики, на півночі Навітряних Антильських островів.
Сен-Барт - острів вулканічного походження, з горбистим рельєфом, оточений кораловими рифами. Береги острова скелясті, перериваються смужками двох десятків пляжів із дрібним білим піском.
Для охорони коралів, водоростей та мешканців прибережних вод, таких як морська черепаха, косатка, грінда та кашалот, створено природний заповідник акваторії Сен-Барта.
Клімат на Сен-Барті тропічний, весь рік та сама температура і 300 сонячних днів, хоча липень, серпень і вересень — час найсильнішого вітру.
Історія
1493 р. острів відкрив сам Христофор Колумб і на честь свого брата Бартоломео дав острову ім'я його святого: Сен-Бартелемі — ім'я того ж святого у французькій вимові.
Через невеликі розміри, бідний грунт і відсутність води острів виявився непридатним для плантацій і тривалий час залишався необжитим.
У 1648 р. острів став французькою колонією, але напади індіанців-карибів змусили поселенців покинути його. У 1651 р.Франція продала острів лицарям ордена Мальтійського, але ті повернули його назад. Тимчасово «безхазяйний» острів став базою французьких піратів, які грабували іспанські галеони.
У 1784 р. Франція знайшла нового покупця - шведів, які назвали єдине поселення Густавія - на честь свого короля Густава III. Тоді ж виник вільний нейтральний порт, що процвітав у період колоніальних воєн XVIII ст.
Війни закінчилися, порт занепав, руйнований ураганами та пожежами, і шведи з радістю повернули його французам за невелику суму.
Для острова, який живе туризмом, вкрай важливим є сусідство з франко-голландським островом Сен-Мартен, де знаходиться найближчий до нього міжнародний аеропорт.
Острів Сен-Барт – популярне місце відпочинку мільйонерів з усього світу, особливо в зимовий сезон, коли вони приїжджають сюди зустріти Різдво на спекотному піщаному пляжі.
Мільйонерський бум на Сен-Барті почався в 1957 р., коли мультимільйонер Девід Рокфеллер придбав на острові дві ділянки землі. Слідом за банкіром на острів рушили Едмон де Ротшильд, сімейство Фордів та інші багатії.
Причина у прекрасному кліматі, а й у тому, що не було плантацій і чорних рабів, а майже всі островитяни — нащадки французів-гугенотів, нормандців і бретонців, ще XVII в. винищили корінне населення — індіанців-араваків і до наших днів зберегли особливу французьку вимову.
Головне заняття місцевих жителів, які називають себе бабат, - обслуговування заможних туристів, переважно із США. На рік сюди прилітають 70 тис. чол., але в яхтах приходять до 130 тис.
Забезпечувати туристів на Сен-Барті складно, оскільки все продовольство доводиться доставляти.А найбільша проблема для мешканців острова – повна відсутність на Сен-Барті річок та струмків. Прісну воду отримують за рахунок опріснювальних установок, збираючи дощову вологу або доставляючи танкерами.
Сен-Барт, нехай і крихітна частка Франції за Атлантичним океаном, є ще й частиною Європейського Союзу. Тут ходить євро, всі місцеві уродженці мають французьке громадянство, обирають власний «уряд» — Територіальну Раду — та її президента, а також одного депутата до законодавчих органів Франції — Сенату республіки та Національних зборів.
Єдине місто на острові - столиця Густавія, вона розташувалася в найзручнішій бухті острова. Будинки, які справляють враження старих, насправді реконструйовані споруди ще «шведської» епохи, але старий форт Густав III — справжнісінький, побудований тими ж шведами.
Великі події на Сен-Барті — щорічний фестиваль класичної музики у січні, коли сюди приїжджає найвишуканіша публіка, і великі збори найдорожчих яхт світу у березні.
Загальна інформація
Місцезнаходження : східна частина Карибського моря, Атлантичний океан
Адміністративна приналежність : заморська спільнота Франції.
Адміністративний поділ : 40 кварталів, 2 приходи.
Острови : Сен-Бартелемі, Шевро, Фрегат, Ток-Вер, Тортю, Сіндар, Фуршю, Коко, Рокес, Гоат, Шугарлоаф.
Утворено : 2007 р.
Адміністративний центр : р. Густавія - 2300 чол. (2005).
Мови : французька - офіційна, англійська, острівний діалект французької, антильська креольська.
Етнічний склад : білі, креоли, афро-латиноамериканці, гваделупські метиси (франко-азіати).
Релігії : католицизм, протестантизм, свідки Єгови
Грошова одиниця : євро.
Найближчий аеропорт : міжнародний Принцеси Юліани (Сен-Мартен).
Цифри
Площа : 25 км 2 .
Протяжність берегової лінії : 32 км.
Населення : 7237 чол. (2015).
Щільність населення : 289,5 чол/км 2 .
Найвища точка : 286 м, гора Морн-дю-Віте.
Відстань : 35 км на південний схід від острова Сен-Мартен (Франція – Нідерланди).
Клімат та погода
Тропічний морський.
Сезони : вологий - травень-листопад, сухий - грудень-квітень.
Середньорічна температура повітря : +25°С.
Середньорічна температура води : +27,5°С.
Середньорічна кількість опадів : близько 1000 мм.
Середньорічна відносна вологість : 75-85%.
Економіка
Традиційні ремесла : плетіння капелюхи і сумки з листя пальми.
Сфера послуг : туристичні, транспортні, торгові.
Ст. Бартелемі
Столиця: Густавія.
Офіційна мова: французька.
Населення: близько 5 тис. Чол.
Державний устрій: входить до складу президентсько-парламентської республіки Франції.
Територія: 25 кв. км.
Географічне розташування: Вулканічного походження острів Сент-Бартелемі розташований за 24 км на південний схід від о. Сен-Мартен і за 225 км на північ від о. Гваделупа.
Пануюча релігія: католицизм.
Час: відстає від Московського взимку на 6:00, влітку на 7 годин.
Туризм
Популярні види туризму: пляжний відпочинок (20 білосніжних піщаних пляжів), ресторани, страви яких знавцями прирівнюються до шедеврів французьких та нью-йоркських кулінарів, відвідування фестивалів (фестиваль класичної музики у січні, фестиваль світової музичної культури у серпні та кінофестиваль у квітні).
Що варто відвідати:
Густавія славиться першокласними ресторанами з панорамними краєвидами, п'яно-барами прямо на березі моря та магазинами безмитної торгівлі, де можна купити гаванські сигари, французьку парфумерію, одяг італійських дизайнерів та марочні вина. На пляжах і в ресторанах Густавії можна зустріти деяких голлівудських знаменитостей, які незмінно проводять свою відпустку на Сент-Барті.
Історія
Острів було відкрито 1493 року Христофором Колумбом, який назвав його на честь свого брата Бартоломео. Корінні жителі острова, карибські індіанці довгі роки успішно перешкоджали появі на Сент-Барті європейських поселень. Тим не менш, вже в 1673 островом заволоділи французи, які приєднали Сент-Барт до своїх володінь під назвою Гваделупа. У ті часи населення острова становило лише близько 500 осіб. У 1784 році король Луї XVI віддав Сент-Барту шведському королю Густаву III в обмін на великий торговий склад у гавані Гутеберг.
Острів був оголошений зоною безмитної торгівлі, сюди прибули поселенці зі Швеції, котрі заснували столицю Густавію. XIX століття принесло острову безліч нещасть: нещадні пожежі, небачена посуха та епідемія жовтої лихоманки все ж таки змусили шведів продати острів французам з умовою, що Сент-Барт залишиться офшорною зоною і його жителі ніколи не сплачуватимуть податків. На острові досі відчувається шведський вплив.
Корисна інформація для туристів
Клімат: досить посушливий, хоча небо часто затягнуте хмарами. З липня до листопада можливі сильні урагани. Середньорічна температура повітря становить +26 °С.
Електрика: 220 вольт.
Валюта: євро.
Розваги: сноркелінг, прогулянки на човнах та розкішних яхтах, риболовля, скуба-дайвінг, верхова їзда, гольф.
Віза: громадянам Росії потрібна віза. Термін оформлення, необхідні документи та вартість візи уточнюються під час бронювання туру.
Покупки: французька парфумерія, одяг італійських дизайнерів, марочні вина, гаванські сигари можна купити у магазинах безмитної торгівлі.
Національна кухня
Головні страви: страви французької, креольської та африканської кухонь.
Напої: з алкогольних – відомі імпортні бренди.
Свята та фестивалі
1 січня – Новий Рік.
1 травня – Свято Праці.
27 травня – День скасування рабства.
14 липня – День взяття Бастилії.
1-2 листопада – Дні поминання покійних.
25 грудня – Різдво.
31 грудня – Новий рік.